Krása ukrytá v křivkách

Na počátku dvacátého století se objevil nový umělecký směr, který se stal významný v literatuře a v architektuře. A právě díky architektuře mohl futurismus ukázat lidem jiný pohled na svět. Umělci našli smysl v geometrických tvarech. A tak koule, krychle či obyčejné křivky se rázem změnily ve skutečný zážitek.

Moderní minimalismus

V současnosti jsou trendy jednoduché a hladké linie. A kde jinde bychom našli inspiraci na vyzdobení oblečení a nábytku než právě ve futurismu. A minimalismus se nechal inspirovat právě některými prvky. Žádné oblé rohy, naopak klasické, hranaté vypadají u konferenčního stolku parádně. I do doplňků se vnesl duch jednoduchosti. A tak například geometrické moderní obrazy v sobě zahrnují spoustu ornamentů a geometrický vzorů.

Zahoďte pravítko!

Nemusíte vše přesně měřit, naopak, načrtnete-li něco od oka, vypadá to mnohem lépe. A především každé umělecké dílo je sám o sobě originál. Trojúhelník nemusí mít vždy všechny strany stejně dlouhé, či úhel ve čtverci nemusí mít nutně devadesát stupňů. Můžete namítat, že pak už to není daný obrazec, ale to vůbec nevadí, naopak, buďte kreativní!

Back To Top