Zlato není risk


Když se člověk dopracuje k určitému jmění, napadne ho zákonitě, že musí učinit, co se jenom učinit dá, aby se toto jmění rozmnožovalo nebo přinejmenším neztrácelo svoji hodnotu. Je to logické; kdo nechce, aby to, co si pracně vydobyl, pozbývalo na hodnotě a znamenalo tak méně a méně, ten hledá cesty, jak si své jisté udržet.
To zde zmíněné platí pochopitelně i pro peníze. Dokud je člověk nemá, chce je mít, když jich má tak akorát, je spokojen, a když jich má hodně, musí uvažovat, jak s nimi nakládat. Protože jsou takové peníze poškozovány inflací, devalvací a dalšími negativními vlivy a dá se toho za ně tudíž pořídit stále míň a míň.

zlaté cihly

Někdy tomu nahrává situace na trhu, někdy znehodnocují měnu politici a někdy centrální bankéři či další, kdo na to mají vliv. A lidé, kteří mají peníze, na to doplácejí.
Ovšem tito na to doplácet nemusí. Protože stinné stránky peněz lze kompenzovat tím, že se tyto vhodně investují.
Že podle vás není do čeho investovat? Že jsou akcie pro lidi bez interních znalostí značným rizikem, že nejrůznější podílové fondy a jim podobné nabídky vesměs prodělávají, že ukládání peněz na běžný účet nemá žádoucí efekt? Jistě, to je pravda. Ale nemusí se přece investovat jenom do tohoto.

zlaté prstýnky
Investovat lze i do zlata. A to je na rozdíl od cenných papírů a dalších investičních příležitostí sázkou na jistotu. Jistě, i ceny zlata tu stoupají a tu pro změnu klesají, jistě je na tom lépe ten, kdo levně koupí a pak draze prodá, ale na rozdíl od jiných alternativ má zlato svou jistou hodnotu vždy a všude. Tuto má a nikdy ji nepozbude, jak už prokázala celá dlouhá staletí, po něž lidé právě na zlato sázejí.
Taková cena zlata je prostě jistota. A proto si lidé zlaté slitky a mince kupují nebo je naopak prodávají. Protože z toho zkrátka kouká zisk. Zisk, kterého můžete lehce dosáhnout i vy.

Back To Top